Druhá PomocWelcome to my blog

Karamel

Publikované 11.04.2016 v 16:33 v kategórii Denníček, prečítané: 113x

Ahojte : ) 
Možno si poviete, prečo je karamel v rubrike denníček ??? Nuž je to preto, lebo vám tu nejdem dávať návod na to ako si vyrobiť karamel, idem vám sem napísať môj zážitok z varenia karamelu. : ) 
V jeden krásny deň som sa potrebovala doliečit z choroby a preto som ostala doma. Mama s bratom odišli a ja som zostala doma sama. Neviem, či aj vy mávate také nutkanie niečo urobiť, keď ste doma sami. Nuž ja hej. V knihe som si našla recept na karamel a išla som ho robiť. Robil sa veľmi pomaly a tak som ho dala na vyšší stupeň. Išla som na chvílu pozerať TV a karamel som tam nechala. Keď som sa vrátila, na panvici bol krásny zlato-hnedý a voňavý karamel. Varnú dosku som vypla a nechala som karamel vychladnúť. Znova som išla do obývačky a vrátila som sa do kuchyne asi po 5-tich minútach. Na panvici bol hnusný, čierny a smradlavý karamel. Ja blbá som totiž tú elektrinu vypla ale z toho miesta kde to ešte kvázi dohorievalo som to preč nedala !! Nuž, to by ešte nebol problém keby som ja, na ten karamel nenaliala studenú vodu všetko to začalo praskať, prskať a to prskané bol horúci karamel čo veľmi príjemné nebolo. Keď to všetko prestalo, tak som zistila, že karamel tam zaschol. Mal konzistenciu ako lízatko, proste som s ním nepohla. Panvicu som nakoniec opatrne musela vyhodiť ale predomnou bola ďalšia skúška, všetko to povedať mamine. Strašne som sa bála, veď som zničila panvicu. Keď som to povedala mamine tak, bola úplne v pohode. Až to bolo divné. Povedala, že to chápe a ja som zistila, že mám super mamu. 
Dúfam, že sa vám článok páčil určite do komentov píšte ako dopadlo nejaké vaše varenie a majte sa super. Ahojte.
An

Komentáre

Celkom 8 kometárov

 • Sophie 13.04.2016 v 17:06 Places, places, get on your places... prepáč, spievam si dollhouse xD Ty sa máš že máš takú mamu! Ja by som sa musela rozlúčiť s mobilom x'( xD


 • Zygella 15.04.2016 v 18:12 Máš to ale šťastie! Ja by som sa musela zasa rozlúčiť zo životom :D a tvoje kulinárske príhody sú super ;)


 • ♠Gajka♠ 19.04.2016 v 21:54 Máš šťastie. Ja by som radšej tú panvicu vydrhla avivážom. A keby som ju vyhodila asi by som utekala na autobus do najbližšieho mesta a tam by som kúpila novú.


 • Ann 19.04.2016 v 22:59 Ďakujem vsm za super komenty a Gajka, to bolo, keď som bola chorá a mama mi hlásila, že sa za 15 minut vrati ale vermi, že ma napadlo aj to s tým avivázom ale som v clanku nespomenula, ze som tam taktiež nezabudla vyliat pol kila jari XD akurat sa to este skomplikovala tak keby sa ti niečo takéto stalo a nie tebe ale hocikomu tak aviváž či jar je nepriateľ XD


 • ♠Gajka♠ 20.04.2016 v 21:48 :-) Mamina by sa možno nehnevala až tak lebo naše panvice majú cca 100 rokov a už ich chcela aj vyhodiť ale tato ju od toho odhovoril(zrejme sa mu nechcelo ísť do obchodu :-) .


 • Ann 21.04.2016 v 14:17 To poznáme


 • Ann 21.04.2016 v 14:17 XD XD XD XD


 • ♠Gajka♠ 22.04.2016 v 22:27 XD


 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?